WEŹ RELACJE W SWOJE RĘCE! ✋???

《DOCEŃ!》

❗️Ostatni wpis z serii ,,Weź relacje w swoje ręce”! Mamy dla Was MEGA sposób na końcowe spotkanie w roku formacyjnym!

(potrzebne Wam będą małe kartki i długopisy✍?)

*Każda osoba zapisuje, co, jej zdaniem, wniosła do wspólnoty. To mogą być na przykład: poczucie humoru, dobra organizacja, rozluźnienie, duch modlitwy itp.?

*Gdy wszyscy już napiszą, NIE czytacie tego, co zapisaliście, a odkładacie kartki w inne miejsce, tak, by nikt nie mógł przeczytać treści.?

*Teraz czas na chwilę zastanowienia, każdy może pomyśleć, co, jego zdaniem, każda z osób wniosła do wspólnoty, jakie mocne strony ma druga osoba. ??

*Wyznaczacie pierwszą osobę. Wszyscy mówią o tym, co zyskali dzięki tej osobie. Na końcu, gdy wszyscy już podzielą się tym, za co są wdzięczni, dana osoba czyta to, co na początku zapisała na swojej kartce. W przypadku każdej kolejnej osoby wygląda to w ten sam sposób.??

?Często zdarza się, że nie doceniamy sami siebie, nie widzimy dobra, które się przez nas dzieje. Nasz brak poczucia własnej wartości wpływa na całą wspólnotę…

??Wspólnota jest jak mur, gdy wyjmiesz z niego jedną cegłę, cała konstrukcja staje się słabsza, łatwiej ją zburzyć, zniszczyć…

To zadanie jest na GWARANCJI! Kiedykolwiek we wspólnocie zrobicie to ćwiczenie, zawsze na koniec na twarzach wszystkich pojawi się szczery UŚMIECH ? i śmiało będziecie mogli powiedzieć, że WZIĘLIŚCIE RELACJE W SWOJE RĘCE!✋?❤??