WEŹ RELACJE W SWOJE RĘCE!

2️⃣ sposób dzielenia

➡️SŁUCHAJ

Czasem, gdy ktoś zaczyna dzielić się ze mną tym, co przeżywa, chciałabym mu od razu coś poradzić, powiedzieć coś, co, moim zdaniem, mogłoby mu pomóc. Jednak często, gdy sama mówię o swoich doświadczeniach, wcale nie oczekuję rad i propozycji rozwiązania, chcę raczej wysłuchania, bycia przy mnie i skupienia na tym, co mówię.

Warto nauczyć się słuchać drugiego człowieka. Jezus zawsze był gotowy, by wysłuchać potrzebującego. Gdy przyszedł do niego setnik, kobieta cierpiąca na upływ krwi czy inne osoby znane z Pisma Świętego, Jezus, choć do głębi znał ich serca, zawsze czekał, na to aż dana osoba wypowie i nazwie swój problem.

?Przepis na SŁUCHANIE:

1️⃣Na karteczkach zapisujemy cyfry odpowiadające liczbie osób obecnych na spotkaniu, jeśli obecnych jest 8 osób na oddzielnych kartkach znajdą się cyfry od 1 do 8.

2️⃣Wszystkie karteczki wrzucamy do pojemnika (kubka itp.), by można było je wylosować.

3️⃣Każda osoba ma jeden numer.

4️⃣Dobieramy się w pary: numer 1 jest parą do rozmowy z numer 2, numer 3 z numerem 4, numer 5 z numerem 6 itd.

5️⃣Dobrane pary siadają tak, by móc swobodnie porozmawiać. [Jeśli na spotkaniu jest nieparzysta liczba osób, jeden zespół może być 3 osobowy.]

6️⃣Każda osoba z pary (trójki) ma 5 minut, by opowiedzieć, o tym co się u niej działo od ostatniego spotkania. WAŻNE! Gdy dana osoba opowiada, nie zadajemy pytań i nie przerywamy, tylko słuchamy. Warto patrzeć sobie w oczy.

7️⃣Osoba prowadząca spotkanie pilnuje czasu, po upływie 5 minut informuje o zamianie ról- ten, kto mówił, teraz będzie słuchał.