9 kwietnia 1995 r., biskup Wojciech Ziemba powołał do istnienia Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży w naszej diecezji. Minęło 25 lat. Pięknych lat rozwoju, służby, działania i pogłębiania wiary przez młodych ludzi. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży dla wielu z nich stało się miejscem spotkania z Panem Bogiem – żywym i obecnym w życiu każdego człowieka.

Świętowanie tego jubileuszu planowaliśmy już od kilku lat. Miał być Srebrny Bal, uroczysta Gala, mnóstwo, wspaniałych gości. Jednak sytuacja panująca w naszym kraju, sprawiła, że nasze świętowanie przyjęło inną formę.

21 listopada, w parafii bł. Karoliny Kózkówny w Ełku, sprawowana była uroczysta Msza Święta dziękczynna za 25 lat istnienia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w naszej diecezji. Eucharystii przewodniczył J.E. ks. Biskup Jerzy Mazur, który skierował do nas Słowa:

Każdy jubileusz to popatrzenie z wdzięcznością na przeszłość, z pasją w teraźniejszość i z nadzieją na przyszłość. Dziękujmy dziś Panu Bogu za każde  dobro, którego doświadczyliśmy przez te 25 lat. Dziś św. Jan Paweł II mówi do Was te same słowa, które powiedział w Ełku, w 1999 roku: Odwagi! Bóg jest z Wami! Przyszłość należy do Was! Idźcie w przyszłość z Jezusem i Maryją. Ja chcę dziś do Was powiedzieć: Wy jesteście przyszłością Kościoła ełckiego! Kościół Was potrzebuje!

We Mszy Świętej uczestniczyli także członkowie Władz Diecezjalnych Stowarzyszenia oraz kandydaci, którzy w tym wyjątkowym dniu wyrazili Panu Bogu swoją gotowość, stając się pełnoprawnymi członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Dziś, w naszych sercach rozlega się ogrom wdzięczności. Przede wszystkim Panu Bogu, bo to On nas wszystkich zgromadził w tej wyjątkowej wspólnocie. Ludziom, którzy 25 lat temu mieli odwagę powiedzieć, że chcą służyć Panu Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Kapłanom, którzy od tylu lat towarzyszą nam  w naszej drodze do świętości, właśnie poprzez wspólnotę Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Wreszcie tym wszystkim młodym ludziom, którzy dziś tworzą nasze Stowarzyszenie – jesteście niezwykle cenni!

Dziś jesteśmy silniejsi o 14 nowych członków. Cieszymy się Wami i gratulujemy odwagi kroczenia za Jezusem!

Choć inaczej wyobrażaliśmy sobie ten dzień, ufamy, że przyjdzie jeszcze czas na nasze wspólne, wielkie świętowanie!

Nowi członkowie naszego Stowarzyszenia ?

Uczestnicy Mszy Świętej dziękczynnej za 25 lat Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Ełckiej ?