Zakończył się III Zlot Formacyjny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, który odbywał się w dn. 26-28.10. W Chełchach zgromadziło się blisko 80 KSMowiczów.

Tegoroczne, weekendowe rekolekcje KSMu prowadził Asystent Diecezjalny- ks. Łukasz Różycki. W ciągu tych trzech dni rozważaliśmy czym jest w życiu każdego KSMowicza modlitwa, post i jałmużna. Mówiliśmy o tym, że KSMowicz powinien być człowiekiem modlitwy, który potrafi ofiarować siebie innym. Sobota była dniem intensywnej pracy ze Słowem Bożym oraz indywidualnej medytacji i spotkania z Jezusem w Najświętszym Sakramencie.
Zlot Formacyjny to moje drugie rekolekcje, które bardzo umocniły moją wiarę. Przeżyłam je bardzo spokojnie, bo jadąc na nie czułam wewnętrzny spokój, który zapewnia mi Jezus. Dzięki rekolekcjom mam pewność, że Bóg jest i nigdy mnie nie zostawi”- dzieli się Aniela.
III Zlot Formacyjny był wyjątkowy. W niedzielę, 28 października, w czasie uroczystej Mszy Świętej, 21 kandydatów złożyło przyrzeczenie i stało się pełnoprawnymi członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Była to wyjątkowa chwila dla nas wszystkich- tych, którzy przed Panem Bogiem wypowiedzieli swoje „GOTÓW” i tych, którzy im w tej niezwykle ważnej chwili towarzyszyli.
Złożenie przyrzeczenia było dla mnie bardzo ważnym momentem w moim życiu. Towarzyszył mi przy tym ogromny stres, ale obecność mojego Oddziału i Księdza Asystenta sprawiła, że ten stres zaczął mnie jeszcze bardziej mobilizować i uświadamiać, jak ważne zadania stoją przede mną. Teraz w KSMie chcę jeszcze bardziej pogłębiać swoją relacje z Panem Bogiem. A kto wie, może kiedyś rozpocznę swoją służbę w Zarządzie Diecezjalnym”- mówi Weronika z piskiego oddziału, która w czasie Zlotu została pełnoprawną członkinią KSMu.
Dziękujemy raz jeszcze ks. Łukaszowi Różyckiemu za przewodniczenie naszym rozważaniom oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Zlotu. Nowym członkom naszego Stowarzyszenia dziękujemy za piękne świadectwo gotowości i życzymy mocy Ducha Świętego na dalsze lata posługi w KSMie. Nasze kolejne spotkanie już niebawem! Kierownictwa Oddziałów zapraszamy 10 listopada do Ełku na Zjazd Diecezjalny.
Do zobaczenia! GOTÓW!
Kategorie: Rekolekcje