W Gietrzwałdzie- tam, gdzie Maryja objawiła się ponad 160 razy, 2 września spotkali się Młodzi z całej Polski. Wśród blisko 2000 tys. Młodych, którzy zgromadzili się tego dnia na Polach Gietrzwałdzkich w ramach obchodów 140-lecia objawień Maryi, nie zabrakło również reprezentacji naszej diecezji.

– W ostatniej chwili zgłosiłam się na spotkanie młodych w Gietrzwałdzie. Gdy już dojeżdżaliśmy na miejsce, patrząc przez okno na ciemne chmury i deszcz, miałam pełno obaw, jak będzie wyglądało to spotkanie, ale Duch Święty już wtedy napełnił mnie ogromem radości. Byłam pełna energii i cały czas chciało mi się tańczyć i śpiewać- dzieli się Ula z Pisza.

W Godzinie śmierci Pana Jezusa zebraliśmy się na wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia, która przygotowała Nas do najważniejszego punktu spotkania- Eucharystii. W uroczystej procesji rozpoczynającej Mszę Świętą, przedstawiciele młodzieży nieśli Obraz Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, który towarzyszył nam w czasie całego spotkania.

– To niezwykłe przeżycie, móc wpatrywać się w ciepłe spojrzenie Maryji w Jej Gietrzwałdzkim wizerunku. W mojej pamięci na długo pozostaną słowa Abpa Seniora Edmunda Piszcza, które wygłosił w Homilii: „Nie ma miłości bez wierności”. Takiej wierności jakiej uczy Nas Matka Boża stojąc pod Krzyżem Swojego cierpiącego Syna- mówi Andrzej z Raczek.

Mimo deszczowej pogody, Pola Gietrzwałdzkie przepełnione były ogromem radości młodzieży, która przyjechała, aby spotkać się z Maryją. Taniec, śpiew, radość- tam, gdzie gromadzą się Młodzi, nigdy tego nie brakuje! Tak było też w Gietrzwałdzie. Uwielbialiśmy Pana Boga za Jego obecność w naszym życiu i dziękowaliśmy za to, że dał nam Maryję- Matkę wszystkich ludzi. Pan Bóg mówił do Nas- w czasie Eucharystii, konferencji, adoracji- mówił, żebyśmy się nie bali, bo On cały czas jest przy Nas i bardzo Nas kocha. Niezwykłym czasem uwielbienia i dziękczynienia dla uczestników był koncert zespołu „niemaGOtu”, który przygotował nas do adoracji Pana Jezusa.

– Szczególnym przeżyciem podczas Czuwania w Gietrzwałdzie byla dla mnie Adoracja, w czasie której zrozumiałam jak często zapominam o tym kto jest Panem mojego życia. Rezygnując z własnego „ja”, poraz kolejny mogłam wybrać Jezusa jako jedynego Pana i Zbawiciela mojego życia. Wierzę mocno w to, że jeśli całym sercem zaufam Bogu, otrzymam jeszcze więcej niż oczekuję! dodaje Ania z Olecka.

Na zakończenie spotkania, wszyscy w uroczystej procesji odprowadziliśmy Obraz Matki Bożej Gietrzwałdzkiej do bazyliki.