Zakończyły się rekolekcje wielkopostne dla młodzieży, organizowane przez KSM naszej diecezji. W dn. 24-26.03, w Chełchach spotkało się prawie 80 osób z całej diecezji.

Weekendowe rozważania przebiegały się pod hasłem „Ora et labora nad sobą”, w myśl benedyktyńskiej reguły ‘módl się i pracuj’. Przewodniczył im ks. Kamil Borys- asystent sejneńskiego oddziału KSM. W tym czasie młodzież skupiała  się  na modlitwie i relacji z Panem Bogiem. Zastanawiała się także, jak w codziennych obowiązkach znaleźć czas na modlitwę i w jaki sposób to wszystko pogodzić, aby niczego nie zaniedbać. Podczas rekolekcji zebrani poznali również postawy dwóch biblijnych postaci: Marii i Marty, odkrywając, że zarówno praca jak i modlitwa są w życiu potrzebne. Codzienna Msza Święta i spotkanie z Jezusem w Najświętszym Sakramencie pozwoliły młodym jeszcze bardziej otworzyć się na Bożą Miłość i Słowo, które kierował Bóg.

Oto, co sami uczestnicy mówią o rekolekcjach.

Na rekolekcjach w Chełchach byłam pierwszy raz i nie spodziewałam się, że będzie aż tak wspaniale. Te rekolekcje wzmocniły mnie duchowo, utwierdziły mnie, że pracą i modlitwą na równi wielbimy Boga. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu odczułam bliskość z Chrystusem.  Poznałam wielu wspaniałych ludzi, którzy tak jak ja kochają i nie wstydzą się Jezusa. Rekolekcje utwierdziły mnie, że należy bardziej pracować nad sobą by być bliżej Boga – mówi Dorota z ełckiego oddziału KSM.

 Nie zabrakło również tych, którzy od kilku lat wracają do tego szczególnego miejsca, aby odkrywać Boga w swoim życiu na nowo.

 Czas rekolekcji był dla mnie najlepszym czasem, jaki mógł mi się teraz przytrafić. Od dawna potrzebowałem chwili oderwania od codzienności. Temat rekolekcji bardzo dotknął codziennego życia młodych ludzi, w tym również i mnie. Połączenie modlitwy i pracy pokazało mi ścieżkę, którą mam podążać w moim codziennym życiu. To był bardzo owocny czas!- dzieli się Kuba.

Dziękujemy wszystkim, dzięki którym po raz kolejny mogliśmy spotkać się w tym wyjątkowym miejscu i już dziś zapraszamy na nasze kolejne rekolekcje, które już w wakacje!