Drodzy KSMowicze!

     Przed Nami pełen działań rok 2017! Wiele wspominanych wcześniej wydarzeń właśnie w tym roku doczeka się realizacji. To również czas zmian, dzięki którym będziemy mogli jeszcze pełniej realizować zawołanie wyznaczające kierunek naszej działalności „Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie GOTÓW!”.

     Jedną z najważniejszych dla naszej formacji i działalności jest rozpoczęcie korzystania z przygotowanych materiałów formacyjnych. Jako Zarząd chcemy poznać Wasze zdanie na temat przygotowanych treści. Dlatego też postanowiliśmy wprowadzić narzędzia ułatwiające to zadanie. Do piątego dnia każdego miesiąca kierownictwa oddziałów (najlepiej sekretarz oddziału) zobowiązane są do wypełnienia formularza (trafi on na maile kierownictw do 20 stycznia) zawierającego pytania dotyczące odbywających się w minionym miesiącu spotkań i wykorzystania przygotowanych konspektów. Zebrane dzięki temu informacje pozwolą nam na lepsze przygotowanie kolejnych materiałów. Dodatkową pomocą będą protokoły ze spotkań, których sporządzenie w wielu oddziałach zaniedbano. Są one źródłem wiedzy o działaniu KSMu, ale też pomocą w przygotowaniu sprawozdań czy planowaniu działań. Wzór znajdziecie na naszej stronie www.ksm.elk.pl, w zakładce Do pobrania.

     Najbliższy czas wypełniony jest wieloma wydarzeniami, m.in. spotkaniami z Seniorami z okazji Dnia Babci i Dziadka czy rekolekcje dla młodzieży. Przed Nami również debaty walentynkowe, które w tym roku odbędą się pod hasłem „Ora et labora w kontekście amora”. Konspekty tych wydarzeń również znajdują się na naszej stronie internetowej. W lutym kierownictwa spotkają się na Radzie Diecezjalnej. Szczegółowe daty przedstawimy w najbliższym czasie.

     Mam nadzieję, że spotkamy się nie raz podczas wydarzeń, które przed Nami! Na ten nowy rok życzę gotowości, która jest konsekwencją zaufania Bogu, który wszystko może!

GOTÓW!

Monika Zubowicz

Prezes Zarządu