Drodzy KSMowicze, Koleżanki i Koledzy!

     Światowe Dni Młodzieży zaczynają się już za chwilę. To czas wielkiej radości, którą przeżywać będziemy z Młodymi Ludźmi z całego świata.

     Za nami chwile przygotowań, zaangażowania w wolontariat ŚDM i inne dzieła związane z przygotowaniem i promocją tego wspaniałego wydarzenia! Już dziś dziękujemy wszystkim, którzy swoją postawą potwierdzili wypowiadane GOTÓW! Wspaniale jest widzieć, jak zamieniacie słowo w czyn! Wasze zaangażowanie jest przykładem dla tych, którzy nie wykorzystali w pełni danego czasu przygotowań. Dane świadectwo umacnia każdego z Nas w wierze i przekonaniu, że KSMowicz to osoba, na której można polegać!

     Wydarzenia w Krakowie poprzedzi Tydzień Misyjny w naszej diecezji. Na ełckiej ziemi będziemy gościli pielgrzymów z różnych krajów. Czas ten wypełni wiele wydarzeń, które wprowadzą zebranych w ŚDM, ale też pokażą piękno terenu, na którym mieszkamy. Zachęcamy Was do udziału w tych wydarzenia, a także do pomocy w podejmowanych działaniach. Słowo to kierujemy szczególnie do KSMowiczów, którzy z różnych powodów nie zdecydowali się być wolontariuszami – nic straconego! Bądźcie tam, gdzie dzieją się rzeczy wielkie i piękne!

     Centralnym wydarzeniem będzie Dzień Wspólnoty i Posłania. 23 lipca, w Ełku prawdziwy RABAN! Oczywiście i Nas nie może tam zabraknąć! Na placu znajdziecie stoisko KSM! Zajrzyjcie tam, może i Wasze ręce będą Nam tego dnia potrzebne! Nie zapomnijcie wziąć ze sobą koszulek z logo KSM, flag oddziałów i wszystkiego, dzięki czemu będziemy tego dnia widoczni! Liczymy na Was!

     Niech czas przeżywania Światowych Dni Młodzieży umocni Nas na drodze za Chrystusem!

 

Z pozdrowieniem GOTÓW i modlitwą

w imieniu Zarządu Diecezjalnego

Monika Zubowicz- Prezes Zarządu

 

13625188_1174198379298936_1159349008_n