24 stycznia 2022r. młodzież z KSMu z całej naszej diecezji spotkała się na zimowym dniu skupienia w centrum administracyjno-pastoralnym w Ełku.

Młodzi wysłuchali dwóch bloków tematycznych. Pierwszy z nich poprowadził ks. Daniel Kowalski, który przybliżył nam istotę Mszy Świętej i przedstawił ją krok po kroku. Natomiast siostra Blanka Szymańska pokazała nam jak gospodarować naszym czasem, aby znaleźć równowagę i spokój serca.

Jadąc na Zimowy Dzień Skupienia nie spodziewałam się, że obie konferencje-Ks. Daniela i siostry Blanki- tak będą na mnie oddziaływać. Dzięki nim zrozumiałam, że Msza Święta to nie tylko sakrament Eucharystii, ale również osobiste spotkanie z Jezusem. Siostra Blanka przybliżyła mi, że powinnam tak planować czas, aby moje życie nie było teatrem tylko sztuką życia. Jestem wdzięczna za ten wspaniały czas. – mówi Oliwia z suwalskiego oddziału KSM.

Był to czas modlitwy, spotkania z Bogiem w Eucharystii, ale także spotkania z drugim człowiekiem w rozmowach, na które również znalazło się miejsce w planie zimowego dnia skupienia.

Chwała Panu za ten czas!

Kategorie: Relacje