W czwartek, 20 maja odbyło się spotkanie prezesów oraz księży asystentów oddziałów parafialnych Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji. Młodzież wraz z księżmi spotkała się na platformie ZOOM, aby omówić bieżące sprawy m.in. przygotowanie kandydatów do przyrzeczenia, wakacje z KSM, cotygodniowe spotkania na wspólnym różańcu oraz prowadzenie dokumentacji w Oddziałach. 

Spotkanie z prezesami to czas przekazywania informacji i stwarzanie możliwości do rozmowy. Tym razem było podobnie. Cieszymy się, że pandemia nie zatrzymała naszych działań. Zmieniła je, ale nie wyeliminowała. O tym mówiliśmy na spotkaniu – wiele działań za nami, a jeszcze więcej wyzwań czeka nas w najbliższej przyszłość. Cieszę się z obecności przedstawicieli oddziałów, to oznacza, że mimo trudnego czasu mamy z kim pracować. To wielka łaska. – mówi Monika Zubowicz, prezes Zarządu Diecezjalnego. 

Podczas spotkania słowo skierował do młodzieży ksiądz Robert Galicki, asystent diecezjalny KSM. 

Na dzisiejszym spotkaniu mogliśmy posłuchać słów ks. Roberta Galickiego – Asystenta Diecezjalnego KSM Diecezji Ełckiej, w których podziękował nam, Prezesom, za czas i pracę poświęcone na rzecz wspólnoty. Następnie mogliśmy się dowiedzieć o wydarzeniach, które przed nami. Dzięki zmniejszeniu obostrzeń związanych z pandemią, czekają nas spotkania na żywo, których tak bardzo brakowało! To był bardzo dobry czas podsumowań i planów. – dzieli się Zuzanna Wujek, prezes Oddziału katedralnego w Ełku.  

Dziękujemy Prezesom i księżom za obecność i liczymy na dalszą owocną współpracę!

Joanna Kulesza

Zastępca Sekretarza ZD

Kategorie: Relacje