W piątek, 14 maja, czworo młodych ludzi wypowiedziało przed Panem Bogiem swoje „GOTÓW”.

Tego dnia członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej diecezji spotkali się w parafii, której patronuje ich niezwykła Patronka – bł. Karolina Kózkówna. W czasie uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Jerzego Mazura czworo kandydatów złożyło przyrzeczenie, stając się pełnoprawnymi członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Ełckiej.

Ks. Biskup w czasie homilii skierował do młodych słowa:

Dziś gromadzimy się w kościele bł. Karoliny Kózkówny – patronki młodzieży, patronki KSMowiczów, aby modlić się i być świadkami tych, którzy dzisiaj złożą swoje przyrzeczenie, wypowiadając słowo GOTÓW. Gotów służyć, Gotów miłować, Gotów bronić, Gotów walczyć (…) To wielkie wyzwania, których dziś się podejmujecie z młodzieńczym entuzjazmem! To zawsze u Was podziwiam. Dlatego dzisiaj razem z Wami pragnę wzywać Ducha Świętego, aby przychodził z pomocą naszym słabościom, bo potrzebujemy mocy darów Ducha Świętego, aby być człowiekiem szczęśliwym i wypełnić to wszystko, co dziś złożycie.

Swoje przyrzeczenie złożyli tego dnia: Karolina Staniaszek i Krzysztof Sofiński z Oddziału KSM przy parafii NMP Matki Kościoła w Gołdapi oraz Monika Gryguć i Paulina Łukaszewicz z Oddziału KSM przy parafii Nawiedzenie NMP w Sejnach.

Podczas Mszy Świętej, zastanawiałam się dlaczego nie czuję żadnej ekscytacji. Bałam się, że mogę być jeszcze słabo przygotowana do tego pięknego wydarzenia. Gdy ks. Bp Jerzy Mazur zadał pierwsze pytanie, na które miałam odpowiedzieć „GOTÓW!” poczułam niesamowite łaski Pana Boga przechodzące od głowy do stóp. Uświadomiłam sobie jak wielu ludzi troszczyło się o mnie podczas przygotowań. Jak bardzo jestem dzielna z Bogiem i w Bogu. Jak ogromna jest jego Ojcowska Miłość. Słowo „Gotów” jest mi szczególnie bliskie. Kształtowało mnie od pierwszych dni w KSMie i myślę, że będzie kształtować do ostatniego tchu. Jestem niesamowicie wdzięczna za osoby, dzięki którym jestem w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.  Chwała Panu za ten cudowny czas! – dzieli się Karolina Staniaszek z Gołdapi.

Każdego roku w poczet pełnoprawnych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przyjmowane są nowe osób. Złożenie przyrzeczenia poprzedza okres kilkumiesięcznego przygotowania każdego ze zgłoszonych kandydatów.

Monika, Karolina, Paulina i Krzysztof, którzy już dziś są pełnoprawnymi członkami naszego Stowarzyszenia przygotowywali się do tego dnia razem z grupą 20 młodych ludzi, od kwietnia 2020 roku. Część z nich swoje „GOTÓW” wypowiedziała już w listopadzie ubiegłego roku. Cieszę się, że mogłam towarzyszyć im w tym pięknym czasie przygotowań i być z nimi także tego dnia. Widziałam, jak bardzo na niego czekali. Ten moment, kiedy przyjmujemy nowe osoby w poczet pełnoprawnych członków KSMu jest dla mnie bardzo wzruszający. Patrzę na tych młodych z pełnym podziwem, kiedy mówią Panu Bogu, że są gotowi, by Mu służyć. To dla mnie także odnowienie mojego przyrzeczenia, które złożyłam prawie 8 lat temu i przypomnienie sobie do czego się wtedy zobowiązałam – mówi Agata Święconek, koordynator przygotowań kandydatów do przyrzeczenia.

Dziś jesteśmy już silniejsi o czterech nowych członków naszego Stowarzyszenia! Jesteśmy z nich bardzo dumni!

W kwietniu tego roku rozpoczęliśmy przygotowania kolejnych kandydatów do przyrzeczenia. Wszystkich młodych, którzy podjęli tę decyzję polecamy Waszej modlitwie!

Kategorie: Relacje