17 października, w parafii bł. Karoliny Kózkówny w Ełku, tegoroczni kandydaci przygotowujący się do złożenia przyrzeczenia przeżywali swój Dzień Skupienia.

Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią w kościele parafialnym. Po niej obecni kandydaci wysłuchali konferencji Asystenta Diecezjalnego – ks. Roberta Galickiego, który mówił o tym, jak ważna w życiu KSMowicza jest modlitwa. Kolejną konferencję wygłosiła Agata Święconek – Sekretarz Zarządu Diecezjalnego. „Jak być KSMowiczem na codzień w świetle 10 zasad KSMowicza?” – na to pytanie kandydaci starali się w tym czasie odpowiedzieć. Następnym punktem planu była praca w grupach, w czasie której młodzi wracali wspomnieniami do swoich początków we wspólnocie KSMu. Zastanawiali się, co sprawia, że dalej są w Stowarzyszeniu i dlaczego chcą złożyć przyrzeczenie. Zadaniem każdej z grup było przedstawienie sylwetki pełnoprawnego członka Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Na zakończenie pracy nastąpiła prezentacja poszczególnych grup. Po niej spotkaliśmy się na wspólnym obiedzie. Dzień Skupienia zakończyliśmy trwając przy Jezusie w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu.

Ci kandydaci, którzy nie mogli spotkać się z nami w Ełku, uczestniczyli w spotkaniu online przez platformę Zoom. DZIĘKUJEMY wszystkim uczestnikom Dnia Skupienia i tym, którzy zadbali o organizację całego dnia. Jesteście wspaniali!

Już 21 listopada, spotkamy się ponownie! Tego dnia przyjmiemy w poczet pełnoprawnych członków naszego Stowarzyszenia nowe osoby. Prosimy o modlitwę w ich intencji!

GOTÓW!

Kategorie: Relacje