Czas, w którym wszyscy się znaleźliśmy, jest trudny dla nas wszystkich. Szczególnie myślimy teraz o osobach starszych – tych najbardziej narażonych. KSMowicze w naszej diecezji podjęli się służby właśnie im, poprzez m.in. udział w akcji Paczka bezdotykowa czy Pomoc dla seniora.

W połowie marca, gdy wszyscy zostaliśmy zmuszeni do postania w domu w celu zapewnienia sobie nawzajem bezpieczeństwa, dręczyło nas pytanie: co z najstarszymi, co z naszymi babciami, dziadkami, którzy najbardziej są narażeni na koronawirusa. Razem z innymi miejscowymi wspólnotami postanowiliśmy zorganizować akcję, która ułatwi życie seniorom w obecnej, trudnej sytuacji i zapobiegnie ich zarażeniu. „Pomoc dla seniora” to akcja, która polega na zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa czy innych czynności przez wolontariuszy. Osoba starsza w każdej chwili może zadzwonić pod podany na plakacie numer i poprosić o pomoc. My, jako młodzi ludzie z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, zajmujemy się obszarem w centrum miasta. Z racji na zaostrzenia i restrykcje, na razie tylko pełnoletni KSMowicze mogą aktywnie wspierać akcję. Jednak od wszystkich nie brakuje wsparcia i modlitwy. W końcu KSM zawsze gotów! – dzieli się Gabriela z Oddziału KSM NMP Matki Kościoła w Gołdapi.

W Piszu, podobnie jak w wielu miastach naszej diecezji, podjęto się zorganizowania akcji Paczka bezdotykowa, która polega na dostarczaniu przygotowanych przez Caritas paczek osobom starszym, chorym i samotnym. Wśród wolontariuszy, którzy zaangażowali się w akcję, nie zabrakło także KSMowiczów, którzy z wielką radością podjęli się zadania. Każdy z nas otrzymał przydział adresów, pod które należało dostarczyć przygotowane paczki. Choć nasze spotkania nie trwały długo, były naprawdę piękne i niezwykle cenne. Każdy uśmiech i słowo DZIĘKUJĘ uświadamiało w przekonaniu, że jesteśmy teraz bardzo potrzebni – nasze zaangażowanie i wrażliwość na drugiego człowieka. Choć akcja w naszym mieście została już zakończona, nie ustajemy w służbie. Jesteśmy w stałym kontakcie z naszym Księdzem Proboszczem, który będzie przekazywał nam informacje dotyczące osób, które potrzebują teraz wsparcia. Czekamy i jesteśmy GOTÓW! – dzieli się Agata z piskiego Oddziału KSM.

Kategorie: Ogłoszenia