Przed nami Triduum Paschalne. W nabożeństwach weźmiemy udział za pomocą wielu transmisji. Przypomnijmy sobie, jak dobrze przygotować się do tego czasu?
➡️Zaplanuj godzinę – pomyśl wcześniej, o której weźmiesz udział w transmitowanej Mszy Świętej. Znajdź czas na wyciszenie. Czas przed Mszą Świętą warto przeżyć w milczeniu. Nie rozmawiaj. Jeśli chcesz możesz zaśpiewać pieśń lub pomodlić się w ciszy, poszukać skupienia. Wypowiedz intencję.
➡️ Przygotowanie – warto, by przygotowanie do niedzieli przeprowadzić wcześniej. Można np. przeczytać czytania, które będą czytane podczas Mszy św., zapoznać się z komentarzami do Słowa Bożego.
➡️Strój – zadbaj o odświętne ubranie, tak, jak czynisz to przed każdym wyjściem na Mszę Świętą. Strój często świadczy o tym, jaką rangę przywiązujemy do wydarzenia. A to przecież Msza Święta!
➡️Módl się – nie komentuj, nie jedz, nie rozmawiaj.
➡️Przygotuj miejsce – krzesło, stół, który możesz nakryć białym obrusem. Postaw na nim krzyż. Wykorzystaj zestaw kolędowy, czyli krzyż i dwie zapalone świece. Możesz także postawić swój ulubiony obraz, ikonę, figurkę. Niech krzyż, a nie telewizor będzie w centrum domowego zgromadzenia.
➡️Bądź aktywny – śpiewaj pieśni, odpowiadaj na słowa kapłana.
➡️Postawa – wstawaj, siadaj, klękaj. Nie klęcz przed telewizorem, a przed przygotowanym krzyżem. To wyraz czuwania, tęsknoty za Panem, którego tym razem nie możesz przyjąć pod postacią Chleba, jak zwykle to czynisz.
➡️Komunia Święta – możesz przyjąć komunię duchową w tym czasie, kiedy jest ona rozdawana wiernym obecnym w transmitowanej Mszy Świętej. Warto wtedy znów uklęknąć w kierunku krzyża, delikatnie przyciszyć odbiornik, by śpiew był delikatnym tłem do naszej modlitwy. Warto przeczytać z pobożnością jedną z zaproponowanych formuł, które ułatwiają przyjęcie takiej komunii. Potem módl się w ciszy własnym słowami, jak po przyjęciu komunii św.
➡️Po zakończonej modlitwie podziel się z rodziną tym, co Cię poruszyło, jakie Słowo szczególnie zapadło Ci w serce.

?Transmisje radiowe i internetowe nabożeństw Triduum Paschalnego i Wielkanocy

Radio 5 – www.radio5.com.pl Suwałki 91.2 MHz; Giżycko 93.5 MHz; Olecko 94.1 MHz; Augustów 97.7 MHz; Sejny 99.8 MHz; Ełk 102.6 MHz; Gołdap 107.5 MHz

Kanał internetowy MartyriaTV

?Wielki Czwartek:
Msza Krzyżma (godz. 10.00-11.00)
Msza Wieczerzy Pańskiej (godz. 18.00-19.00)

?Wielki Piątek:
Liturgia Męki Pańskiej (godz. 19.00-20.00)

?Wielka Sobota:
Wigilia Paschalna (godz. 20.00-21.00)

?Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego:
Msza św.: 6.00-7.00

Kategorie: Ogłoszenia