23 listopada 2019 roku, 17 młodych ludzi, z wielką ufnością i wiarą wypowiedziało GOTÓW, stając się pełnoprawnymi członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Podjęcie decyzji o złożeniu przyrzeczenia to ważny krok ku dojrzałości. To moment, kiedy uświadamiamy sobie, że być w KSMie to coś więcej niż tylko tworzyć tę wspólnotę. Być w KSMie, znaczy być cały/cała dla Pana Boga. Mimo, że wiele razy stajemy w obliczu trudnych decyzji czy doświadczeń, to Pan Bóg ma być w tym wszystkim najważniejszy, na pierwszym miejscu – wtedy wszystko jest na właściwym miejscu.

Pewnie wielu z Was wciąż stoi przed podjęciem tej decyzji i zadaje sobie mnóstwo pytań: Czy to ten czas? Czy jestem wystarczająco dobra/dobry? Czy jestem GOTÓW? Wielu z nas – dziś już pełnoprawnych członków KSMu, także zadawało sobie te pytania. Powiedzieć GOTÓW Panu Bogu, to powiedzieć Mu: Tak, chcę iść za Tobą. Chcę służyć Tobie i bliźnim. Chcę walczyć ze swoją pychą, egoizmem i stawać się coraz bardziej podobnym do Ciebie. To ważna decyzja, ale jeśli już ją podjąłeś/ podjęłaś w swoim życiu to, to jest ten czas 🙂

Jeśli macie jakieś pytania czy wątpliwość, skorzystajcie z pomocy osób, które dziś są już po przyrzeczeniu. My, członkowie Zarządu Diecezjalnego, także jesteśmy do Waszej dyspozycji. Korzystajcie z nas 🙂

Przypominamy, że do końca marca przyjmujemy zgłoszenia kandydatów. Dokonuje ich Prezes Oddziału przez poniższy formularz: https://forms.gle/qLn46NDkwirbDgjH8.

Życzymy Wam prawdziwej i szczerej GOTOWości!

Kategorie: Ogłoszenia