Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Oto kilka informacji na najbliższy czas:

  1. Akcja Kartka Wielkanocna zostaje odwołana. Zamówione kartki zostawimy na przyszły rok. Oddziały nie ponoszą żadnych kosztów.
  2. Mam nadzieję, że każde zaplanowane na najbliższy czas spotkanie zostało odwołane. Zachęcam jednak, aby w czasie, w którym spotykaliście się, tak zorganizować czas i możliwości, aby przeprowadzić spotkanie. Już w ubiegłym tygodniu, kilka oddziałów spotkało się za pomocą komunikatorów takich jak Skype, Wathsapp czy discord. Warto wziąć z nich przykład i dobrze wykorzystać dany czas. Nie bójcie się technologii! Jako Zarząd Diecezjalny również spotykamy się online, więc jeśli będziecie mieli jakieś pytania z tym związane, to jesteśmy do Waszej dyspozycji.
  3. Jak wiecie, KSM w Polsce przygotowuje się do obchodów 30-lecia powstania. Z tej okazji, każdego miesiąca, otrzymujemy temat, który ma nas do tych obchodów przygotować. Specjalnie na tę okazję przygotowane konspekty mają być ułatwieniem w realizacji proponowanych tematów. Zachęcamy i prosimy Was, aby na ostatnim spotkaniu w miesiącu realizować przygotowany konspekt. Na miesiąc kwiecień przypadają materiały dotyczące kerygmatu – do dzieła! Oprócz tego znajdziecie tam materiały – celebrację. Z nich również nie bójcie się korzystać. Wszystkie te materiały znajdziecie w aplikacji DOBRA, do której pobrania zachęcam. Niech to przygotowanie nas połączy!
  4. Pełnoletnich KSMowiczów, którzy nie mają oznak choroby, nie są w grupie ryzyka i mają możliwość zachęcam, aby skontaktowali się z asystentem oddziału i zaoferowali swoją pomoc przy zakupach osobom starszym. Często właśnie do kapłanów takie osoby mogą zwracać się w pierwszej kolejności. Nie bądźmy obojętni i jeśli tylko mamy taką możliwość, pomóżmy tym, którzy są teraz szczególnie narażeni. Pamiętajmy przy tym o swoim bezpieczeństwie. Proszę też o trwanie na modlitwie różańcowej, codziennie o godz. 20.30. Jest ona bardzo potrzebna! Pamiętajcie też, że jako Zarząd jesteśmy w tym czasie w pełni do Waszej dyspozycji.

Dumą napawa mnie Wasza postawa, zaangażowanie i świadectwo, dziękuję!

Z pozdrowieniem GOTÓW!

Monika Zubowicz

Prezes Zarządu

Kategorie: Ogłoszenia