23 listopada, po raz pierwszy przeżywaliśmy w naszej diecezji, Diecezjalny Dzień KSMowicza. W przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, a tym samym Święta Patronalnego KSMu, w Ełku zgromadziło się blisko 150 młodych ludzi. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią w ełckiej katedrze, której przewodniczył ks. Robert Galicki – Asystent Diecezjalny. W czasie Mszy Świętej w poczet pełnoprawnych członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przyjęliśmy 17 osób. 

– Gdy podjęłam decyzję, że chcę złożyć przyrzeczenie nie byłam do końca pewna czy jestem na to gotowa, jednak z czasem to wszystko się zmieniło. Wiele rzeczy działo się u mnie przed tym wspaniałym dniem – dobrych i złych, ale nic nie zmieniło mojej decyzji. Powiedzenie GOTÓW, nie przed księdzem czy też drugim człowiekiem, ale przed samym Panem Bogiem było czymś niesamowitym i niezwykle pięknym – dzieli się Weronika z Pisza.

– W trakcie przygotowań do tego dnia pojawiało się wiele wątpliwości i pytań. Czy na pewno się nadaje? Do czego właściwie się zobowiązuje? Odpowiedzi na moje pytania i wątpliwości znalazłam w czasie spotkań przygotowujących, rekolekcjach czy pielgrzymce. Im bliżej tego dnia, tym bardziej byłam dumna z mojej decyzji. W dniu przyrzeczenia emocje wzięły górę. Podczas słów przyrzeczenia trzęsły mi się nogi, a łzy płynęły po policzku na widok mojej wspólnoty, która była ze mną w tym szczególnym dniu. To piękny, Boży czas – dodaje Zosia. 

Po uroczystej Mszy Świętej przeszliśmy do Centrum Pastoralnego przy kurii biskupiej, na dalszą część świętowania. Po słowach powitania, nastąpiła uroczysta gala wręczenia legitymacji i odznak nowym członkom Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po niej mieliśmy okazję obejrzeć film o KSMie, przygotowany przez członków. W czasie spotkania nie zabrakło także zdrowej, międzyoddziałowej rywalizacji! Wszyscy zebrani wzięli udział w quizie o KSMie, który odbył się w II rundach. Największą wiedzą o Stowarzyszeniu wykazał się Oddział z parafii św. Jana Chrzciciela w Piszu. Zaraz po nim, na miejscu drugim uplasował się Oddział z parafii NMP Matki Kościoła w Gołdapi. 

Po krótkiej przerwie i wspólnym posiłku, nadeszła kolejna ważna i piękna chwila – zawierzenie KSMu Matce Bożej. Zaraz po nim, zebrani przed Najświętszym Sakramentem, dziękowaliśmy Panu Bogu za nasze Stowarzyszenie i powierzaliśmy Mu to wszystko, co jeszcze przed Nami. Nasze świętowanie zakończyliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia.

KSM istnieje w naszej diecezji od 24 lat. Przyszły rok będzie dla nas czasem ogromnej wdzięczności i jubileuszowego świętowania z okazji 25-lecia powołania naszego Stowarzyszenia! 

Nowi członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Kategorie: Relacje