W niedzielę zakończył się IV Zlot Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, który odbył się w dn. 4-6 października. W tym czasie w Chełchach zgromadziło się blisko 70 KSMowiczów.

Zlot formacyjny to rekolekcje skierowane wyłącznie do członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jest to czas jeszcze głębszego poznania Stowarzyszenia, a przede wszystkim pogłębienia relacji z Bogiem, bo od tego wszystko się zaczyna. Nasze tegoroczne, weekendowe rozważania poprowadził Asystent Diecezjalny – ks. Robert Galicki. Poznawaliśmy postać niezwykłego człowieka – św. Pawła, który początkowo czyniąc zło w życiu swoim i innych, stał się narzędziem w rękach Pana Boga.

Ten zlot wniósł sporo do mojego życia. Oczywiście dał zastrzyk energii i działania, ale także pomógł mi naprawić hierarchie moich wartości. Zrozumiałam co jest dla mnie ważne – KSM, rodzina, nauka oraz inne osoby mi bliskie. Zdałam sobie sprawę, że jednak warto modlić się za nawrócenie nawet największe przeciwnika Boga. Ten zlot dał mi nadzieję na lepsze jutro osób niewierzących z mojego otoczenia – dzieli się Weronika z Augustowa. 

Zlot Formacyjny był także ważnym czasem dla kandydatów, którzy już 23 listopada przed Panem Bogiem wypowiedzą swoje ‘GOTÓW’, stając się pełnoprawnymi członkami naszego Stowarzyszenia. 

W zlocie formacyjnym uczestniczyłam po raz drugi. Tym razem jako kandydatka do przyrzeczenia. Te rekolekcje były dla mnie dobrym i potrzebnym czasem. Spotkania w których uczestniczyłam bardzo pomogły rozwiać wszelkie wątpliwości, bardziej uświadomić sobie jak potrzebne jest wyrastanie ku górze, służenie innym oraz pomaganie Jezusowi w zmienianiu tego świata. Jestem gotowa służyć Bogu i naszej Ojczyźnie! A już 23 listopada wypowiem te słowa przed Panem Bogiem! – dodaje Ula. 

Dziękujemy ks. Robertowi Galickiemu za przewodniczenie naszym rekolekcjom oraz wszystkim tym, którzy w ich przygotowanie włożyli ogrom pracy. KSMowiczom dziękujemy za czas wspólnej modlitwy i spotkania! Nasze kolejne spotkania już niebawem! Kierownictwa Oddziałów zapraszamy 9 listopada do Ełku na Zjazd Diecezjalny, a wszystkich KSMowiczów 23 listopada na I Diecezjalny Dzień KSMowicza!

Do zobaczenia! GOTÓW!

Kategorie: Relacje