27 kwietnia w Piszu odbył się Wielkanocny Bal Bardzo Kulturalny. Organizacją zabawy zajął się tym razem Oddział z parafii św. Jana Chrzciciela w Piszu. Bal zgromadził ok. 180 młodych z całej diecezji.

Temat przewodni balu nie był przypadkowy. Chcieliśmy uzmysłowić wszystkim uczestnikom, że naszym największym powodem do radości, tańca i zabawy jest Zmartwychwstanie Chrystusa- stąd Bal Wielkanocny. Nasze radosne spotkanie rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią w kościele św. Jana Chrzciciela w Piszu. Po modlitwie udaliśmy się wszyscy razem w drogę, do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1, gdzie odbyła się zabawa. Gdy zgromadziliśmy się już na sali, wszystkich przybyłych powitał ks. Krzysztof Pachucki- Asystent Oddziału KSM św. Jana Chrzciciela. Na sali wybrzmiało radosne „Dobrze, że jesteś!”, a zaraz potem uroczysty Polonez. Radości nie było końca!

– Na Balu Bardzo Kulturalnym byłam pierwszy raz. Pierwsze tańce integracyjne przełamały barierę i lęk przed tańcem przy innych, nieznajomych. Kolejne to już tylko zabawa i radość. Bal Wielkanocny był wyjątkowy i elegancki, nie brakowało radości i entuzjazmu. Cieszę się, że mogliśmy w tak wspaniałym gronie, właśnie na balu kontynuować świętowanie Zmartwychwstania naszego Zbawiciela!- dzieli się Dorota z ełckiego Oddziału KSM.

W czasie trwania zabawy na uczestników czekało wiele atrakcji i niespodzianek.

– KSM z Pisza włożył maximum serca w przygotowanie tego balu. Było widać to na każdym kroku! Grill, nauka tańców, karaoke czy też pokaz ognia.. to wszystko wspaniale się łączyło i tworzyło niesamowite wrażenia, które na pewno zapamiętam na długo!- mówi Roksana z Suwałk.

To już kolejny bezalkoholowy Bal Bardzo Kulturalny, który zgromadził młodych z naszej diecezji. Pięknym świadectwem swojej wiary i ogromem radości pokazują oni, że można bawić się bez używek i bawić się wspaniale!

Bal Wielkanocny to owoc pracy wielu osób! Słowa wdzięczności kierujemy w stronę Dyrekcji Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Piszu za niezwykłą życzliwość i otwartość. Dziękujemy organizatorom- Oddziałowi KSM św. Jana Chrzciciela w Piszu na czele z ks. Krzysztofem Pachuckim, wszystkim dobroczyńcom, Rodzicom i tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tego pięknego wydarzenia.

Uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i piękne świadectwo!

Kategorie: Ogłoszenia