W piątek , 14 grudnia,  Oddział KSM par. św. Wojciecha w Ełku i zaproszeni na spotkanie młodzi spotkali się, aby rozmawiać o naszej tożsamości narodowej. Na ich zaproszenie odpowiedziało prawie 40 osób.  Dobrą okazją do tego stała się 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza tożsamość narodowa – jaka była kiedyś, jaka jest obecnie i jaka może być w przyszłości? To pytania, na które podczas spotkania odpowiadali młodzi, przy refleksji p. Moniki Rogińskiej – jednej z założycielek KSM w naszej diecezji, ks. Adriana Sadowskiego – asystenta miejscowego Oddziału i p. Moniki Zubowicz – KSMowiczki z 9-letnim stażem, prezes Zarządu Diecezjalnego.

Dzisiaj wielu młodych ma ideały i je realizuje je w swoim życiu. Osoby, które widzieliśmy na filmie, Ci którzy nie bali się zaświadczyć o swojej wierze i miłości do Ojczyzny robili to często z młodzieńczego szaleństwa, które przekuwali w piękne postawy w swoim życiu.   I dziś widzimy osoby, dzięki którym tu jesteśmy – p. Monika Rogińska kilkanaście lat temu działając tworzyła środowisko młodych. p. Monika Zubowicz tworzy je teraz a to od Was zależy, jak to będzie wyglądało dalej. – mówił do zebranych ks. Adrian Sadowski.

Dyskusję poprzedziła projekcja filmu 'Tożsamość’. To historia młodych ludzi, którzy z miłości do Boga i Ojczyzny byli w stanie poświęcić swoje życie. Ta było kiedyś. A  dziś? Dziś nie tak łatwo dostrzec takie postawy, a często miłość do Ojczyzny to nośny temat, ale niepraktyczny.

Dziś ,często bezmyślnie, bierzmy udział w uroczystościach patriotycznych, nie znając sobie sprawy z wagi historii, która miała miejsce 100 lat temu. To moda? Nie wiem.  – stwierdzał Michał, jeden z uczestników spotkania.

Czy przyszłość napawa nas optymizmem? Z pewnością tak! Nadal są ludzie, którzy żyją wartościami!

Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie GOTÓW!

Dziękujemy, że byliście z Nami!

Organizatorem pokazu filmu i panelu dyskusyjnego byli: Oddział KSM przy par. pw. sw. Wojciecha, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Ełckiej i FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY. Projekt „Tożsamość jutra” wspiera Ministerstwo Obrony Narodowej. 

Kategorie: Ogłoszenia