Rok 2018 przeżywamy pod szczególnym patronatem św. Stanisława Kostki- patrona młodzieży. Z tej okazji młodzi naszej diecezji w dniach od 7 do 20 lipca uczestniczyli w niezwykłej pielgrzymce do Rzymu, do grobu św. Stanisława Kostki. Organizatorem pielgrzymki był Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży przy parafii św. Jana Chrzciciela w Piszu wraz z Asystentem- ks. Krzysztofem Pachuckim.

Naszą wspólną drogę rozpoczęliśmy w Przasnyszu- szczególnym miejscu, w którym św. Stanisław przyjął sakrament Chrztu Świętego i tym samym rozpoczął swoje życie we wspólnocie Kościoła. To tam zawierzyliśmy Panu Bogu naszą podróż i wszystko, co było przed Nami. Każdy kolejny dzień niósł za sobą wiele pięknych przeżyć! Doświadczaliśmy ogromnej dobroci i troski od napotkanych ludzi. Przed spotkaniem z naszym Patronem, poznaliśmy także innych wspaniałych Świętych, którzy swoje życie ofiarowali Panu Bogu. Byliśmy w Padwie u św. Antoniego, w Wenecji u św. Marka. Asyż był miejscem spotkania ze św. Franciszkiem. Każde miejsce, w którym się znaleźliśmy było wielkim darem. W Mediolanie doświadczyliśmy niesamowitej gościnności włoskich rodzin, które przyjęły nas do swoich domów i otoczyły wielką troską. Tam również poznaliśmy oratorium- miejsce spotkań włoskiej młodzieży. Zachwyciliśmy się ich służbą i pięknymi dziełami, których wspólnie się podejmują. Byliśmy także w Orvieto, gdzie Pan Bóg objawił tajemnicę swojej eucharystycznej obecności. Tam mogliśmy zobaczyć studnię św. Patryka mającą prawie 60 metrów głębokości! Nasz pobyt na Monte Cassino był czasem szczególnej modlitwy za wszystkich poległych żołnierzy w obronie naszej Ojczyzny. Byliśmy tam z obowiązku. Po tych wielu pięknych dniach, znaleźliśmy się w Rzymie. W niedzielę, 15 lipca spotkaliśmy się z Ojcem Świętym na modlitwie Anioł Pański- dla każdego z nas było to niesamowite przeżycie! Z każdym dniem byliśmy coraz bliżej celu i każdy dzień przygotowywał nas do spotkania z naszym Patronem. Przez życie innych wspaniałych świętych i miejsca, w których św. Stanisław także przebywał. I nadszedł ten długo wyczekiwany dzień. 17 lipca dotarliśmy do kościoła św. Andrzeja na Kwirynale, gdzie znajduje się grób św. Stanisława Kostki. W tym szczególnym miejscu, zawierzyliśmy opiece św. Stanisława młodzież naszej diecezji i podziękowaliśmy Panu Bogu za czas peregrynacji w naszych wspólnotach parafialnych. Jeszcze wtedy wydawało nam się, że główny cel naszej pielgrzymki został osiągnięty, ale św. Stanisław nie chciał zatrzymać nas u siebie. Chciał pokazać nam drogę najlepszą i najpiękniejszą- Eucharystię. Następnego dnia byliśmy w Lanciano, w miejscu cudu eucharystycznego, gdzie Jezus prawdziwie pozwolił odczuć swoją obecność w Eucharystii. Również i nam! To był najpiękniejszy dzień naszej dwutygodniowej drogi.

Czas tej pielgrzymki to owoc pracy wielu ludzi. Dziękujemy naszym dobroczyńcom i wszystkim dzięki którym mogliśmy tam być. Niech Pan Wam błogosławi!

Kategorie: Relacje