11 marca zakończyły się Rekolekcje wielkopostne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, które odbywały się w dn. 9-11 marca. W Chełchach zgromadziło się blisko 80 KSMowiczów.

Tegoroczne rekolekcje odbyły się pod hasłem „Ja jestem mocą w słabości”. Naszym rozważaniom przewodniczył ks. Łukasz Moćkun- Asystent Oddziału KSM przy parafii św. Mikołaja w Mikołajkach.

Ksiądz Łukasz swoim świadectwem pokrzepił nas i dał wiele wskazówek jak pokonywać trudy z Bożą pomocą. Uświadomiłam sobie, jaką wielką moc ma Tatuś i że to On jest Panem mojego życia, od jego woli wszystko zależy- dzieli się Gabrysia z augustowskiego Oddziału KSM.

W czasie spotkania skupialiśmy się na naszych słabościach, odkrywaliśmy je w naszym życiu. Praca w grupach pozwoliła nam dostrzec postaci wielu świętych, którzy tak jak my, byli słabi i potrzebowali pomocy Pana Boga. Poznawaliśmy drogę, która doprowadziła ich do świętości. Pozwoliło nam to zrozumieć, że Bóg nie powołuje zdolnych, ale uzdalnia powołanych i każdy z nas ma szansę zostać świętym. Wystarczy oddać się Najwyższemu i pozwolić Mu działać w naszym życiu.

Rekolekcje wielkopostne były pięknym czasem nauki o ludzkich słabościach i Bożej mocy. Uczestnicy dostrzegli, że Jezus przez ułomności, cierpienia, zranienia, defekty pragnie przybliżyć nas do siebie i uświęcić. Chrystus umacnia w słabościach. „Kiedy jestem słaby, jestem mocny”- dodaje Kasia z Giżycka.

Sobotni wieczór spędziliśmy na nabożeństwie pokutnym. Był to czas zawierzenia swoich słabości Jezusowi w Najświętszym Sakramencie.

Dziękujemy raz jeszcze ks. Łukaszowi za poprowadzenia naszego spotkania. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego rekolekcyjnego czasu, tym, którzy otaczali modlitwą uczestników i tym, którzy nas odwiedzili serdecznie dziękujemy!

Agata Święconek

Sekretarz Zarządu