28 grudnia członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z Księżmi Asystentami oraz stypendyści Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, tradycyjnie zgromadzili się w Ełku, aby wspólnie świętować i dzielić się radością z Narodzin Syna Bożego. Spotkanie Opłatkowe rozpoczęło się Eucharystią w ełckiej katedrze pod przewodnictwem Jego Ekscelencji ks. biskupa Jerzego Mazura.

Życzę Wam kochani, aby zawsze była w Was tęsknota za Bogiem, który jest światłością, miłością. Niech ta tęsknota za Bogiem podwaja się w Was i potraja, bo tylko człowiek, który tęskni, zrobi wszystko, żeby ten głód zaspokoić. (…) Powtarzajcie za Maryją „Wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” i dziękujcie Bogu za to kim jesteście. Dziękujcie za dary, jakimi Bóg Was obdarzył– mowił do młodych Pasterz diecezji.

Po Mszy Świętej udaliśmy się do Centrum Pastoralno-Administracyjnego, w którym odbyła się dalsza część spotkania. Po słowach powitania, ks. biskup Jerzy Mazur wręczył dekret Monice Zubowicz, mianując ją Prezesem Zarządu Diecezjalnego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Następnie zostaliśmy zaproszeni do wspólnego kolędowania z KSMowiczami z parafii św. Wojciecha i Chrystusa Sługi w Ełku. Kolędnicy zebrali również ofiary, które zostaną przekazane na dzieła misyjne.

Spotkanie Opłatkowe było kolejną okazją, aby się spotkać, aby być razem we wspólnocie, którą tworzymy. Tym bardziej w tak wyjątkowym czasie, kiedy świętujemy pamiątkę narodzin Jezusa. Był to prawdziwie świąteczny i rodzinny czas spotkania z tymi, z którymi połączył nas sam Jezus” – dzieli się Dorota z ełckiego Oddziału KSM.

Po wysłuchaniu Ewangelii opisującej wydarzenie narodzin Syna Bożego, słowo skierował do nas ks. biskup, dziekując za naszą obecność i pracę dla dobra diecezji. W kolejnej części spotkania przy dźwięku kolęd, podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie wzajemnie życzenia. Wspólne świętowanie zakończyliśmy agapą.

Kategorie: Relacje