Ponad 300 osób bawiło się w miniony weekend na Balu Bardzo Kulturalnym w Suwałkach. Data spotkania nie była przypadkowa – 18-go listopada w Kościele Katolickim wspominamy patronkę młodych ludzi, bł. Karolinę Kózkównę.  Patronuje ona także Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, które było organizatorem balu.

Całe wydarzenie rozpoczęła Msza Święta w konkatedrze św. Aleksandra w Suwałkach. Po niej uczestnicy przeszli do Zespołu Szkół nr 8. Tradycyjnie już cała zabawa rozpoczęła się wspólnym polonezem. Ten jednak zrobił ogromne wrażenie, ponieważ we wspólnym tańcu wzięło udział prawie 100 par! To nie był koniec zaplanowanych na ten wieczór atrakcji. Tematem przewodnim imprezy było wesele, dlatego też wybrano państwa młodych, prowadzono zabawy, które możemy spotkać podczas weselnych zabaw – wszystko
z wyczuciem miejsca i tak, aby bawić się jak najlepiej. Bal to wydarzenie, które przyciąga wielu młodych. Ten cieszył się szczególną popularnością, o czym świadczy dawno niespotykana frekwencja. Cieszy też fakt, że młodzież poświęca swój czas, żeby się bawić i tu dotrzeć. KSMowicze z Rucianego Nidy Pisza już około 14.30 wyruszyli, aby dotrzeć do Suwałk. To ciekawe, że kilka godzin drogi nie jest przeszkodą. – mówi Monika Zubowicz, członek Zarządu Diecezjalnego KSM Diecezji Ełckiej.

Bale bezalkoholowe to inicjatywa młodych dla młodych. Już od wielu lat członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zapraszają młodzież całej diecezji do uczestnictwa w zabawie, aby pokazać, jak dobrze można bawić się bez alkoholu. Ten bal był doskonałym tego przykładem.  

 

Klaudia Lubińska

 

Kategorie: BaleRelacje