„Gdzie się podziały tamte prywatki?”– pod takim hasłem odbył się kolejny Bal Bardzo Kulturalny 🙂 

Sobotni wieczór zgromadził w Raczkach ponad 200 osób z całej diecezji!  Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach. Podczas kazania Ksiądz Asystent tamtejszego Oddziału – ks. Albert Szwaczek przybliżył przykład świętości życia bł. Karoliny i zwrócił uwagę na jej całkowite oddanie Chrystusowi.

Św. Jan Paweł II powiedział: ”Musicie wymagać od siebie, choćby inni od Was nie wymagali” – tego uczy nas również nasza patronka – błogosławiona Karolina. (…) Wpatrujmy się w takie autorytety!” – podkreślił asystent miejscowego oddziału.

Następnie spotkanie przeniosło się do Szkoły Podstawowej w Raczkach. Wspólna zabawa tradycyjnie rozpoczęła się wspólnym polonezem. Miniony bal zdecydowanie różnił się od pozostałych, gdyż był imprezą tematyczną – odbył się w stylu lat ‘70tych i ’80tych XX wieku, a więc nie zabrakło płyt winylowych, kaset, starych magnetofonów i skrzynek oranżady, a na parkiecie królowały buty na platformach, neonowe kolory i poliester – a to wszystko przy największych hitach disco! 😀 

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę, a oddziałowi KSM z Raczek za organizację tego niezwykłego wieczoru!